get updates on my life

LOUIS FAT BOY Smart Love

Lumos

Ur. : 20 czerwca 2018r.
O: KAMIKAZE LIMITED EDITION Smooth Drinks
M: BATAVIA DAFF Fun dog

Louis Fat Boy Smart Love

Odkąd zamieszkał ze mną Arnie, wiedziałam, że kiedyś w moim domu pojawi się drugi owczarek szkocki krótkowłosy. Dawałam sobie jednak na to czas. I kiedy Arnie miał 2,5 roku decyzja nadeszła niespodziewanie. Zakochałam się w maluchach z polskiej hodowli Smart Love. Rodziców szczeniąt spotykałam wcześniej na wystawach. I tak oto w sierpniu 2018 przywiozłam z Gdańska małego Lumosa.

Dziś Lumos jest dość dużym psem. Jest masywny, o mocnej kości, z mocną szyją i szeroką klatką piersiową. Ma ładny kolor szaty, z cudnymi drobnymi cętkami merlingu, które zawsze mnie rozczulały gdy Lumos był jeszcze szczenięciem. Jego tylne kończyny są mocne i porządnie ukątowane. Elegancko nosi szyję i ogon. Niewątpliwie jest to duży chłopak. Wszak oficjalne imię zobowiązuje ; )

Charakter
i temperament

Lumos jest bardzo socjalny. Ma wyraźne potrzeby związane z byciem częścią stada i bliskością przewodnika. Dlatego jest bardzo wpatrzony we mnie, co jest cudowne, bo na spacerach nie oddala się, chętnie i z radością przychodzi na zawołanie. To on pilnuje, by nie zgubić mnie. Nie odwrotnie. W przeciwieństwie do Arniego, nie zainteresuje go pogoń za zającem, choćby nawet mu czmychnął prosto spod łap (już przetestowane kilkakrotnie).

Lumos ma w sobie chęć zadowolenia przewodnika, co sprawia, że świetnie się z nim pracuje. Jak na socjalnego psa przystało – będzie pracował chętnie nawet za samą nagrodę socjalną. Ale jest też ogromnym łakomczuchem i czasem traci głowę w obecności jedzenia. Szybko się uczy, ładnie pojmuje, aż czasami mnie zadziwia. Jako stadne stworzenie, wewnątrz naszego stada sam inicjuje bliski kontakt, lubi spać „na kupie”, jest pieszczochem. Wesołek i błazen – czasem pajacuje, by przypodobać się Arniemu i żeby było wesoło.

Zdrowie

HD A
ED 0/0
CEA, PRA wolny (Laboklin)
MDR 1 -/- (po rodzicach)
DM N/DM (Laboklin)
Profil DNA: 2006 ISAG (Laboklin)
Szata: pure for smooth (po rodzicach)
Wzrost: 61 cm
Zgryz nożycowy, pełne uzębienie

"

Oboje mruknęli "Lumos!", a na końcach ich różdżek zapłonęły światełka...

j.k. rowling

Wystawy

Lumos na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Druskiennikach (Litwa)

8 sierpnia 2020

Lumos był wystawiany od szczeniaka. Swój debiut miał w grudniu 2018 r. na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Świebodzicach, gdzie w klasie młodszych szczeniąt zdobył swój pierwszy tytuł. Z tej wystawy pamiętam bardzo zabawny moment, kiedy to mały Lumos, po swoim występie, zdołał uciec jakimś cudem z klatki. Mijając tłum przybiegł do mnie prosto na ring, gdy prezentowałam sędziemu Arniego. Usiadł przede mną i czekał na żarcie. Wyobraź sobie moją konsternację ; ). Cóż, pokazał, że w ringu czuje się zupełnie swobodnie.

Lumos podobał się sędziom na tyle, że odnosił kolejne sukcesy. Kilkakrotnie stawał nawet na podium w konkurencjach finałowych. To zachęciło mnie do wystawiania go również za granicą. Świat wystaw otworzył się szerzej. Lumos ukończył kilka championatów, a sędziowie nagradzali go tytułami takimi jak: Zwycięzca Klubu (2021), Zwycięzca Splitu (2021), Młodzieżowy Zwycięzca Klubu (2019), czy Młodzieżowy Zwycięzca Polski (2019). Dwa lata z rzędu zajmował również 1 miejsce w rankingu Polish Top Smooth Collie (2019, 2020).

LOUIS FAT BOY SMART LOVE

Interchampion

10.03.2022

champion
CHORWACJI

03.08.2021

champion
POLSKI

18.11.2020

champion
LITWY

09.08.2020

junior champion
SŁOWACJI

07.12.2019

JUNIOR champion
POLSKI

13.11.2019

SĘDZIOWIE FCI O LUMOSIE:

Ładny, mocny pies, o dobrym rozmiarze i proporcjach. Doskonała szyja i ładny ruch.

Astrid Lundava (EST)

Mocne ciało, samcza głowa. Bardzo dobre kątowanie kończyn i kościec.

Norman Deschuymere (BE)

Mocny, elegancki samiec. Doskonała szyja oraz linia górna. Ładne umaszczenie.

Olga Kupriyanova Sinko (SLO)

Galeria